13. Rodzinny weekend – jakie atrakcje czekają nas w mieście?

Czasami nie mamy funduszy ani czasu na weekendowy wypad za miasto. Okazuje się jednak, że w każdym większym mieście istnieją dziesiątki atrakcji, które spodobają się zarówno młodszym, jak i starszym członkom rodziny. Wystarczy tylko się rozejrzeć i wpaść na dobry pomysł. Oto kilak propozycji, z których mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy miast.

Klasycznie, czyli co dobrego leci w kinie

Zawsze warto zapoznać się z repertuarem, jaki oferują nam w danym tygodniu miejskie kina i teatry. Zawsze w znajdziemy tam bajki dla najmłodszych albo filmy familijne. Jeżeli jedno dziecko jest starsze rodzice mogą wybrać się na firm dla dorosłych w czasie, gdy dzieci spędzą wspólnie czas oglądając animację w sali obok.

ZOO, wesołe miasteczka i cyrk

To propozycja szczególnie na okres letni i wiosenny. Wizyta w ZOO nie wiąże się z dużymi wydatkami, a prawie wszystkie dzieci wprost przepadają za zwierzętami. Latem w ogrodach zoologicznych często czeka na rodziny szereg dodatkowych atrakcji – pokazy karmienia, loterie, festyny i tym podobne. W mniejszych miejscowościach można wybrać się również do objazdowego cyrku lub wesołego miasteczka.

Spacer na zielono

Na pierwszy rzut oka propozycja spaceru wydaje się nudna, lecz w mieście jest to doskonała okazja to wybrania się w okolice pełne zieleni i odpoczęcie od gwarnego osiedla czy zatłoczonych ulic. Proponujemy spacery wzbogacone wspólną zabawą w podchody. Jesienią i wiosną można także wykorzystać okazję i stworzyć razem z dziećmi zielnik z liści zebranych w czasie spaceru. Alternatywą może być także wycieczka rowerowa.