185. Wyprawka przyszłej mamy

Każda kobieta w ciąży, powinna być jak najlepiej przygotowana do porodu. Niezwykle ważne jest skompletowanie wyprawki, która następnie zostanie zabrana do szpitala. Dzięki temu ma się świadomość kontrolowania sytuacji oraz jest się pewnym, że nie zabraknie niczego potrzebnego. Ważne jest, żeby wyprawkę przygotować odpowiednio wcześnie, tj. w okolicach 8. miesiąca ciąży, a najpóźniej na początku 9.

Co powinno znaleźć się w torbie na porodówkę? Oto lista najpotrzebniejszych rzeczy:
- Dokumenty oraz wyniki badań – kobieta powinna mieć przy sobie dowód osobisty, kartę ciąży i inne potrzebne dokumenty a także aktualne wyniki testów kontrolnych
- Artykuły przydatne podczas porodu – warto zabrać własny luźny t-shirt lub koszulę (o ile nie zakazuje tego regulamin szpitala), jednorazowe pieluchy lub chłonne podpaski oraz rzeczy, które mogą Ci pomóc się zrelaksować i odświeżyć.
- Wszystko, czego będziesz potrzebowała po porodzie – a więc wygodne bluzki do karmienia piersią, przybory toaletowe, papierowe ręczniki, ubranie na wyjście ze szpitala, kapcie, bieliznę poporodową i inne. Warto zabrać też ze sobą małą butelkę wody z ustnikiem, która jest idealna do polewania krocza po urodzeniu dziecka – pozwala to poczuć ulgę podczas oddawania moczu. Na wypadek, gdyby istniała potrzeba nacięcia krocza, można wziąć również miękką poduszkę z dziurą lub małe kółko pływackie, które zapewnią komfort podczas siadania.
- Wyprawka dla malucha – oprócz przyborów i ubrań dla siebie, młoda mama powinna mieć przygotowane pieluszki dla dziecka, zestaw ubranek, kocyk lub śpiworek, delikatne dziecięce produkty myjące, ręcznik ora ubranko na wyjście ze szpitala.

Warto jak najwcześniej zastanowić się nad tym co będzie potrzebne podczas pobytu w szpitalu i przygotować listę. Tuż przed wyjazdem powinno się zabrać ze sobą także coś do jedzenia oraz wodę mineralną.